Një recetë e lashtë për një pije që pastron mushkëritë, përmirëson gjaku dhe mbron zemrën

Është një ilaç që përdoret për të gjitha llojet e sëmundjeve dhe është veçanërisht i dobishëm për problemet me qarkullimin e dobët dhe gjakderdhjen, dhimbjet e kokës dhe marramendjet dhe dhimbjet e ndryshme të kokës.

Në librat e vjetër mbi mjekësinë bimore, ata gjetën një recetë të lashtë popullore që thuhet se shëron të gjitha sëmundjet dhe daton që në kohët e lashta.

Teksa donim të dinim më shumë për këtë tretësirë, përcaktuam se ajo prodhohet dhe përdoret jo vetëm në zonën tonë, por që përdoret gjerësisht në Spanjë, Angli dhe Francë, shkruan albeu.com.

Receta në fakt bazohet në kokrrat e boronicës dhe bredhit të zhytura në verë dhe raki, pra është një lloj vere boronicë.

Ilaçi përdoret kryesisht për probleme me qarkullim të dobët dhe numërim të gjakut, dhimbje koke dhe marramendje, dhimbje të ndryshme koke, harresa dhe kujtesë. Përveç kësaj, theksohet se është shumë i dobishëm nëse keni probleme me zemrën dhe enët e gjakut të dobët.

Kjo verë duhet provuar si zgjidhje për të gjitha sëmundjet akute dhe kronike të stomakut dhe zorrëve, si dhe kundër dispepsisë dhe inflamacionit të zorrës së trashë. Vera rregullon me sukses florën e tretjes dhe shkatërron dhe rregullon riprodhimin e baktereve dhe krimbave të dëmshëm.

Lëngu gjithashtu ndihmon me mungesën e oreksit dhe dobësinë e shkaktuar nga sëmundjet, operacionet ose rënia e sistemit imunitar. Duke qenë se qarkullimi dhe tretja e mirë janë çelësi i shëndetit të njeriut me funksion të mirë të zemrës dhe trurit, është e qartë pse kjo verë në popull quhet kura për çdo sëmundje.

Për të bërë këtë ilaç ju nevojiten:

– 500 g boronica të freskëta (mund të përdorni manaferrat e ngrira si zëvendësim)

– 500 g kokrra bredh të njohur edhe me emrat e mëposhtëm: pishë, dëllinjë, dëllinjë, bredh i zi, bredh i zi, dëllinja, dëllinja, bredh, bredh,shelgu

– 1 litër verë e kuqe e mirë (mundësisht vendase)

– gjysmë litër raki të fortë të bërë vetë

– 3 lugë mjaltë

– 3 lugë sheqer

Përgatitja:

Lani boronicat dhe bredhin dhe vendosini në një kavanoz të madh qelqi. Hidhni verë mbi manaferrat. Lëreni të qëndrojë në frigorifer për 48 orë.

Më pas masës shtoni gjysmë litër raki, mjaltë dhe sheqer. Përziejini gjithçka mirë, në mënyrë që mjalti dhe sheqeri të shkrihen. Lëreni përzierjen e plotë të qëndrojë për 7 ditë. Pas kësaj, është gati për përdorim, shkruan albeu.com.

Ilaçi përdoret duke marrë 4 lugë gjelle nga kjo verë në mëngjes dhe në mbrëmje. Merrni disa boronica në çdo dozë, të cilat do t’i përtypni mirë para se t’i gëlltisni.

Vera përdoret 3 ditë në mëngjes dhe në mbrëmje, pas së cilës ndërpritet për 2 ditë. Përdoreni derisa të keni mbaruar dozën e plotë.

Nëse është e nevojshme, mund të bëni një dozë të re dhe të vazhdoni ta përdorni këtë verë derisa vështirësitë të ndalojnë. /albeu.com/

Shtuar 28.01.2022 21:34