Një person me maskë dhe kallash sulmoi autobusin, zbulohen detaje të reja nga ngjarja me 3 viktima në Deçan (VIDEO)

Kryetari i fshatit Gllogjan Mustafë Selmani thotë se dy nxënës dhe shoferi i autobusit që u sulmua sonte janë vrarë. Ai thotë se fëmijët kanë treguar se një person i maskuar ka sulmuar autobusin me kallashnikov.

“Shoferi ka qënë i vdekur dhe këta dy fëmijë i kemi çuar në spital por s’kanë pasur shenja jete”, tha ai për T7.

“Fëmijët thonë se dikush ka dalë përpara dhe ka gjujt kallash. Ka qënë njeri me maskë dhe ia ka gjujt autobusit kallash”, shpjegoi më tutje ai.

“Një njeri me maskë ka qënë dhe i ka gjujt autobusit kallash”, tha Selmani.

“Një ka qënë, fëmijët tjetër ‘kanë pa fëmijët”, theksoi Selmani.


Shtuar 26.11.2021 21:36