Nis takimi i Kurtit me Borrell dhe Lajçak

Kryeministri Albin Kurti ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin Miroslav Lajçak.

Takimi ka filluar në orën 15:00, sipas agjendës së publikuar nga BE.

Pas takimit me Kurtin, dy zyrtarët europianë do ta presin presidentin serb Vuçiç. Ndërkaq, pason një takim i përbashkët mes dy zyrtarëve europianë dhe udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë.

Pas takimeve, Borrell do të mbajë një konferencë për media rreth orës 17:00. /Albeu.com.


Shtuar 27.02.2023 15:35