Nga Salianji te Topalli, kush janë politikanët që iu bashkuan protestës së opozitës, Bardhi e Alibeaj nuk u dukën gjëkundi (FOTO LAJM)

Opozita mbajti mbrëmjen e sotme protestën kombëtare, ku ashtu si edhe herët e tjera pjesëmarrja e qytetarëve nuk mungoi.

Kujtojmë që kjo ishte protestë e thirrur nga opozita e bashkuar, ndërsa në shesh nuk munguan edhe figura politike.

Po ashtu nuk munguan figura edhe nga kampi i Alibeajt. Pjesëmarrës ishin Jozefina Topalli, Famur Noka, Ina Zhupa, Xhelal Mziu, Ervin Saljani, Rudina Hajdari, Oerd Bylykbashi, Luçiano Boçi, Bardh Spahia, Dashnor Sula, Ramadal Lika dhe Sajmir Korreshi.

Ndërkohë që në protestën e sotme nuk janë parë deputetët si Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi si dhe Jorida Tabaku.


Shtuar 12.11.2022 18:56