Ndihmoi bosin turk të kriptomonedhës të arratisej, prokuroria kërkon “arrest shtëpie” për Edevaldo Haxhiun

Biznesmeni shqiptar Edevaldo Haxhiu është ndaluar nga policia shqiptare pas hetimeve që treguan se ai ka ndihmuar dhe fshehur shtetasin turk Faruk Fatih Ozer, i konsideruar si bosi i kriptomonedhave.

Mësohet se pokurori Bledar Valikaj ka kërkuar masën e sigurisë  “arrëst shtepie” për Haxhiun.

Sipas mediave turke Edevaldo Haxhiu përmendet si njeriu që priti në aeroport të shumëkërkuarin Faruk Fatih Özer dhe më pas e transportoi atë në hotelin ku u strehua në Shqipëri pas shpalljes në kërkim nga autoritetet turke./albeu.com


Shtuar 25.09.2021 11:31