MOTI/ Sot temperaturat deri në 41 gradë Celsius

Gjatë ditës së sotme parashikohet mot i kthejllët, por i nxehtë në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, këto kushte atmosferike të mbeten gjatë gjithë ditës, ndërsa vranësira të lehta shfaqen në verilindje dhe juglindje të vendit gjatë pasdites dhe mbrëmjes.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të ndjeshme të tyre duke bërë që termometri gjatë mëngjesit në zonat malore të ngjitet në 18°C ndërsa mesdita ngjitet në 41°C./albeu.com

Shtuar 27.07.2021 08:04