Momenti kur forcat ruse bombardojnë qytetin lindor të Ukrainës (VIDEO)

Një video e verifikuar nga Sky News ka kapur momentin kur një raketë goditi qytetin lindor të Dnipro në Ukrainë sot.

Tre sulme ajrore ruse goditën Dnipro të premten në mëngjes, një qendër e madhe industriale dhe qyteti i katërt më i madh i Ukrainës në një pozicion strategjik në lumin Dnieper.

Sulmet vranë të paktën një person, sipas këshilltarit të Ministrisë së Brendshme Anton Heraschenk.


Shtuar 11.03.2022 11:14