Ministrja britanike për Europën pas takimit me Bashën: Roli që duhet të kenë partitë opozitare në Parlament

Pas takimit me kreun demokrat Lulzim Basha, Ministrja e Mbretërisë së Bashkuar për Evropën dhe Amerikat, Ëendy Morton, ka reaguar përmes një postimit në Tëitter.

Ajo shkruan se partitë opozitare mund të kenë rol të rëndësishëm në Parlament për të forcuar demokracinë.

“Diskutim i frytshëm me Kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha mbi situatën aktuale politike në Shqipëri. Partitë opozitare mund të kenë rol të rëndësishëm në Parlament për të forcuar demokracinë dhe për të garantuar se zërat e të gjithë qytetarëve janë të përfaqësuara”, shkruan Wendy Morton./albeu.com

 


Shtuar 12.10.2021 13:22