Rastet e anullimeve të fluturimeve pa paralajmërim nga “Air Albania”, reagon Ilir Meta

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zbuluar se ditën e djeshme, ka humbur një fluturim duke e cilësuar një anulim pa paralajmërim nga Air Albania.

Meta ka ndarë me ndjekësit se një shqetësim i tillë nuk ishte vetëm i tij, por se ka takuar shumë qytetarë që kishin pasur të njëjtat probleme.

Një nga qytetaret, i rrëfeu se një gjë e tillë i kishte ndodhur pesë herë.

Meta shkruan se Qeveria duhet të marrë përgjegjësitë e saj, përpara qytetarëve në mënyrë transparente, duke lënë pas justifikimet boshe.

Reagimi:

Air Albania nuk duhet të vazhdojë më kështu!

Mbrëmë më qëlloi të humbisja fluturimin nga Stambolli në Tiranë për shkak se Air Albania anulloi fluturimin pa paralajmërim në kohën e duhur!

Jo vetëm kaq por u desh të insistonim bashkë me ish-Ministrin e Jashtëm Prof. Edmond Panaritin që të merrnin përsipër akomodimin në hotel për më tepër që mikpritësit tanë në Baku i kishin paguar biletat tona në business.

Ndërkohë sot ne avion takuam shumë qytetarë të revoltuar se disa prej tyre kishin fjetur në aeroport dhe e kishin rast të përsëritur.

Ndërsa një zonjë që jetonte në Kaliforni edhe pse i kishin zgjidhur akomodimin në hotel tha se kjo ishte hera e pestë që i ndodhte me Air Albania dhe s’kishte më ndërmend ta provonte këtë torturë.

Për mua personalisht është hera e dytë por Qeveria duhet të marrë përgjegjësitë e saj përpara qytetarëve në mënyrë transparente se justifikimet që zogjtë kanë sulmuar motorët nuk shkojnë më.

Ose të paktën t’i ndryshojë emrin kompanisë!”.


Shtuar 18.03.2024 09:58