“Meshkujt, meshkuj janë”, avokatja “justifikon”përdhunimet: Vajzat të përmbahen (VIDEO)

Një deklaratë tmershme e avkoates Vjollca Pustina, e ftuar së fundmi në një emision rreth abuzimit të vajzave po bën xhiron e rrjetit. Avokatja gjen vend për të justifikuar abuzimin duke u shprehur: Meshkujt, meshkuj janë.

Avokatja në fjalë justifikoi abuzimet seksuale dhe duke bërë fajtore vajzat dhe gratë.

“Përdhunimet ndodhin rëndom ditë të premte dhe të shtunë, se vajzat e tejkalojnë pak me pijen. Kam rastisur katër herë ditëve të shtuna në urgjencën e spitalit dhe vinin vajza të reja të shpërfytyruara. Të shoqëruara që i sillnin faktikisht 3-4 djem.

Edhe vajzat duhet të jenë më të kontrolluara kur futen nëpër lokale apo shkojnë në disko nate. Se edhe meshkujt meshkuj janë,”-shtoi ajo ndër të tjera.

View this post on Instagram

A post shared by Vizion Plus (@vizionplustv)