Meghan Markle rrëfen si është kërcënuar me vdekje, Princ Harry tregon gabimin më të madh të jetës: Jam ndjerë i turpëruar

Princi Harry dhe Meghan po na rrëfejnë më shumë për jetën e tyre në dokumentarin e tyre. Ata për shembull kanë treguar sesi janë njohur, duke treguar se kanë kontaktuar në Instagram.

Gjithashtu Meghan Markle ka treguar sesi është kërcënuar me vdekje, ndërsa ishte në Toronto, ku tregon se gjashtë burra qëndronin para shtëpisë së saj gjatë gjithë kohë, madje natën flinin në makinat e tyre të parkuara para shtëpisë.

“I thashë policisë se, nëse gjashtë burra të të mëdhenj që flenë në makinat e tyre rreth shtëpisë sime, më ndjekin kudo që shkoj dhe ndihem i frikësuar. A quhet kjo përndjekje. Dhe ata thanë po, por në të vërtetë nuk mund të bëjmë asgjë për shkak të atyre që po dilni. Më pas mora një kërcënim me vdekje dhe gjërat ndryshuan sepse më duhej të kisha siguri.”.

Ndërkohë Harry ka treguar sesa i turpëruar është ndjerë kur ka veshur uniformën naziste dhe e përshkruan si gabimin më të madh të jetës së tij.

“Ky ishte ndoshta një nga gabimet më të mëdha të jetës sime. U ndjeva shumë i turpëruar më pas. Gjithçka që doja të bëja ishte ta rregulloja”.

Në vitin 2005, Harry bëri bujë kur u fotografua i veshur me një uniformë naziste me një shirit svastika në një festë të zbukuruar me fustane.

Fotot janë publikuar në faqen e parë të gazetës “Sun” me titullin “Harry Nazi”.

Clarence House më vonë lëshoi një deklaratë ku shkruhej: “Princi Harry ka kërkuar falje për çdo ofendim ose siklet që ka shkaktuar. Ai e kupton se ishte një zgjedhje e dobët e kostumit.”/albeu.com


Shtuar 8.12.2022 11:11