Mega-operacion në Elbasan, 25 zyrtarë të prangosur

Një mega-operacion është zhvilluar së fundmi në qytetin e Elbasanit.

Burime për albeu.com bëjnë të ditur se deri më tani janë arrestuar më shumë 25 persona, ndërsa priten që numri të ndryshojë në orët në vijim.

Urdhër-ndalimet janë lëshuar nga një grup prokurorësh nën drejtimin e Drejtuesit të prokurorisë Kreshinik Ajazi.

Pjesë në operacion kanë marrë edhe FNSH dhe Njesia Operacionale.

“Kanë nisur të ekzekutojnë në qarkun e Elbasanit!

Dil sa më shpejtë!”, thuhet në disa përgjime mes zyrtarëve të arrestuar.

Bëhet e ditur se arrestimet po bëhen lidhur me akuzat për shpërdorim detyre e korrupsion.

Ndërkohë pritet edhe një komunikatë nga policia./albeu.com/


Shtuar 1.02.2022 19:08