Mbretëresha takon liderët botërorë në samitin e G7 (FOTO LAJM)

Mbretëresha Elizabeth II, dukeshë Camilla dhe dukesha Kate Middleton janë takuar me liderët botërorë në samitin e G7 në Cornwall.

Gjatë takimit, monarkja ishte e buzëqeshur teksa shihej krah udhëheqëse nga e gjithë bota dhe CEO-ve të kompanive më të mëdha në botë të cilët janë mbledhur për të diskutuar sesi sektori privat mund të punojë me qeveritë për të trajtuar emergjencën e klimës./albeu.com


Shtuar 11.06.2021 21:26