Kosova kthehet tek fitorja, mposht Gambian në miqësore (FOTO LAJM)

Pas disfatës së pësuar nga Guinea pak ditë më parë, përfaqësuesja e Kosovës është rikthyer tek fitorja. “Dardanët mundën me rezultatin minimal 1-0 Gambian në  miqësoren e zhvilluar ditën e sotme.

Tekniku Shaland hodhi në fushë një formacion eksperimentues me emra të shumtë nga Superliga kosovare.

Golin e fitores e shënoi sulmuesi i Ballkanit, Arbër Hoxha në minutën e 80-të të takimit. Hoxha hyri si zëvendësuese në këtë ndeshjes duke bërë dhe rolin e protagonistit.

Vlen për tu përmendur dhe penalltia e humbur nga Guinea në minutën e 83-të të takimit ngku nga pika e 11-metërshit gaboi sulmuesi Musa Barrou i cili luan me Bolonjën në Serinë A.

Shtuar 11.06.2021 09:06