Mbappe nuk u transferua te Reali, spanjollët hedhin sytë nga Serie A

Mbappe dukej shumë pranë transferimit te Real Madrid, por gjithçka ndryshoi në çastet e fundit, duke parë francezin të nënshkruajë kontratën e tij të re me PSG.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, Real Madrid ka hedhur sytë nga ekipi i Milanit, konkretisht te Rafael Leao.

Sulmuesi anësor portugez ka qënë në formë të jashtëzakonshme këtë sezon, dhe mendohet se “Los Blancos”janë të gatshëm të ofrojnë 120 milionë euro.

Milan nuk ka ndërmend ta shesë Leaon, madje thuhet se janë gati të nënshkruajnë një kontratë të re më të./h.ll/albeu.com

Shtuar 25.05.2022 09:57