Masakroi me thikë ish-gruan dhe e la në rrugë, shqiptari kërkon falje para gjykatës: Më vjen keq

Ditën e sotme, Eduard Danaj, ka dalë para gjykatës në Greqi, ku ka kërkuar falje para togave të zeza. Ai akuzohet se masakroi me thikë ish-bashkëshorten e tij, Enkelejda Danaj, nënën e dy fëmijëve.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Menidi.

I pandehuri i ka kërkuar falje hetuesit për krimin që thuhet se e kreu në gjendje të qetë shpirtërore, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armëve.

Informacionet thonë se në kërkim të faljes, ai ka pranuar krimin dhe ka deklaruar se i vjen keq për veprimin e tij.

Gjykata ka caktuar ndaj tij masën e arrestit me burg.


Shtuar 20.05.2024 14:13