“Makina është e mbushur me karta identiteti dhe para”, Bardhi hedh akuza nga vendngjarja në Elbasan

Kandidati i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi ka ndaluar një automjet në Elbasan që dyshohet për blerjen e votave.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen 5 maj, ku ka mbetur i vdekur Pjerin Xhuvani dhe kane mbetur të plagosur dy persona të tjerë.

Gazment Bardh:
Aty i kishit, ti kishit kapur, kapeni me median (u drejtohet policeve).
Nuk kam shumë informacion, makina që shikoni atje është e mbushur me karta identiteti dhe para e drejtuar nga prej ekspenonteve te krimti te organizuar dhe trupin e shihni vete atje.
Kaq kam për të thënë, janë një grup personash, shtabi elektoral i vertetet i Taulant Ballës.

 


Shtuar 21.04.2021 14:49