Dalin pamjet/ Ekzekutimi i Pjerin Xhuvanit të PS-së, RENEA drejt Elbasanit

Ekzekutimi i Pjerin Xhuvanit të PS-së ditën e sotme, ka tronditur Elbasanin.

RENEA është nisur drejt qytetit për të zbardhur ngjarjen e rëndë.

Viktima rezulton një emër i njohur në Elbasan, por dhe më gjerë. 56-vjeçari Pjerin Xhuvani ka qenë ish-drejtor i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Ndërkohë, emri i Xhuvanit është përmendur edhe në përplasjet politike të ndodhura në Ditën e Verës.

vijon..

Shtuar 21.04.2021 02:04