Lufta në Ukrainë, Putin ka një mesazh për ushtarët rus në betejë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin iu është drejtuar ushtarëve rusë që po luftojnë në Ukrainë duke u thënë atyre se “lufta përfshin rrezik të shtuar”, raporton agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS.

“Unë do të doja t’i kushtoja vëmendje të veçantë personelit të Gardës Kombëtare të përfshirë në operacionin ushtarak special në Donbas dhe Ukrainë. Shokë, kushtet e luftës përfshijnë rrezik të shtuar”, tha Putin.

Ai tha se është i vetëdijshëm se si sillen forcat ruse në këtë situatë.

“I gjithë vendi ynë është me të drejtë krenar për secilin prej jush. Dua t’ju falënderoj për qëndrueshmërinë dhe shërbimin ndaj Rusisë, për besnikërinë tuaj ndaj atdheut tuaj, për betimin tuaj të besnikërisë. Ju uroj ju dhe familjet tuaja shëndet, sukses dhe sukses dhe lumturi”, shtoi ai./GazetaExpress/