“Lamtumirë Sherif Merdani”, Rama reagon për ndarjen nga jeta të artistit të madh (FOTO LAJM)

Pak çaste më parë u dha lajmi i hidhur se artisti i madh shqiptar, Sherif Merndani ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë.

Nuk ka vonuar reagimi i kryeministrit të Shqipërisë i cili ka postuar në rrjetet sociale një foto të këngëtarit me mbishkrimin, ” Lamtumirë, Sherif Merdani”.

Merdani ka bërë 16 vite burg gjatë viteve të komunizmit, pas festivalit të 11-ë, ndërsa repertori i tij dhe vlerat në muzikën e artin shqiptar janë të vyera. /albeu.com/

 


Shtuar 29.08.2021 20:10