Kush fitoi? Mbyllet numërimi në komunën e Junikut

Juniku është dhe komuna e parë ë Kosovë ku është mbyllur numërimi i votave për kandidatët për kryetar.

Në këtë komunë do të ketë balotazh mes kandidatit të AAK-së dhe atij të LDK-së.

Rezultatet nga 100% të vendvotimeve të procesuara:

AGRON KUÇI (AAK) – 1.062 vota apo 47,26%,

RUZHDI SHEHU (LDK) – 851 vota 37,87%,

BESART TOFAJ (LVV) – 272 vota apo 12,11%,

FATOS SHALA (PDK) – 62 vota apo 2,76%./albeu.com


Shtuar 17.10.2021 21:56