Kush është “tradhtari”? Si u ndanë votat në Kuvend për Bajram Begajn si president

Bajram Begaj arriti të zgjidhej Presidenti i ri i Republikës.

Nga votimi në Kuvendin e Shqipërisë, Bajram Begaj mori 78 vota pro, 4 vota kundër dhe një abstenim ndërsa i duheshin vetëm 71 për të zëvendësuar Ilir Metën.

Në procesin e votimit morën pjesë 83 deputetë, nga të cilët 77 ishin nga mazhoranca.

Pra një votë është marrë nga njëri prej deputetëve të opozitës.

Nga opozita votuan Mesila Doda, Shpetim Idrizi, Nusret Avdullai, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Erisa Xhixho ndërsa në votime morën pjesë edhe tre deputetë të PSD./albeu.com/