Kur triumfon dashuria, historia prekëse e çiftit Suarez-Sofia: Punonte si pastrues rrugës, u ndanë dhe u ribashkuan (FOTO LAJM)

Sulmuesi i Atl Madrid, Luis Suarez ka një histori prekëse reth jetës private, shkruan Albeu.com.

Suarez  ka qënë i lidhur me Sofia, teksa filluan për herë të parë të takoheshin 18 vite më parë. Në atë kohë, sulmuesi uruguajan punonte si pastrues rruge në rrugët e Montevideo, Uruguay.

Me mbështetjen e të dashurës, arriti të dalë nga depresioni, të hyjë në akademinë Kombëtare (URU) dhe të bëhet talent premtues për vendin e tij. Sidoqoftë, një vit pasi u takuan çifti duhej të ndahej. Për shkak të krizës ekonomike, familja e Sofjes u zhvendos në Spanjë.

Nga atëherë Suarez dhe e dashura e tij kishin vetëm kontakt përmes internet dhe aty Suarez i premtoi partneres: tha se do të ishte profesionist, do të shkonte në Europë, do të martohej me të, do të kishte dhe fëmijë.

Premtimi është realizuar. Në vitin 2006, Suarez u iu bashkua ekipit  holandez Groningen dhe, me pagën e tij të parë, udhëtoi drejt Spanjës dhe ri-gjeti të dashurin e tij. Në vitin 2009, çifti u martua dhe në vitin pasardhës kishin fëmijën e tyre të parë.

Sot Suarez dhe Sofia kanë 3 fëmijë dhe mbeten bashkë që nga ditët e rinisë pasionante në Montevideo. Çfarë çifti. /albeu.com/

 

Shtuar 18.05.2021 10:42