Kur Coentarao erdhi në pankinën e Realit, megjithëse nuk ishte në listë, reagimi i Casillas-it dhe Ronaldo-s është epik

Në maj 2013, Reali shkoi për të vizituar Espanyol dhe barazoi 1:1.

Real Madrid luajti me një skuadër jo-kryesore, duke pasur parasysh afrimin e finales së Kupës së Spanjës me Atleticon.

Zëvendësuesit ishin Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Xabi Alonso. Në pankinë ishte edhe portugezi Fabio Coentrau, ndonëse nuk ishte as i grumbulluar për ndeshjen.

Ai u ul në stol me pantallona të shkurtra, dhe xhup, gati për sfidën.

Legjenda e Real Madridit, Iker Casillas, i cili gjithashtu u hutua në fillim, iu desh t’i tregonte Fabios lajmin e hidhur.

Vetëm shikoni fytyrën e habitur të Coentraos.

Më pas portugezi tha diçka, gjë që e bëri Ikerin të qeshte shumë:

Jose Mourinho dhe asistentët gjithashtu qeshën:

Ronaldo ktheu gishtin te koka.

Dhe Coentrau shkoi në podium tek pjesa tjetër e lojtarëve që po pushonin:

34-vjeçari portugez bëri 106 paraqitje për Los Blancos, duke fituar dy tituj të La Ligës dhe dy Liga të Kampionëve.

Coentrao u largua në vitin 2018 pas dy periudhave huazimi dhe u kthye në klubin e tij vendas Rio Ave përpara se të varte këpucët dhe të vendoste të bëhej një peshkatar dhe pronar anijesh. /albeu.com/