Kosova regjistron 33 raste të reja me Covid-19 sot, asnjë vdekje

Gjatë  24 orë ve të  fundit, në  Kosovë  janë  regjistruar 33 raste të  reja me Covid-19 dhe fatmirë sisht asnjë  rast i vdekjes. Ministria e Shë ndetë sisë  bë n me dije se gjithashtu 12 qytetarë  janë  shë ruar ndë rsa i përgjithshëm i të shëruarve është158.028. Në total numri i rasteve aktive është 371.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.669.230 doza të vaksinës. Deri më sot 781.351 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com


Shtuar 29.12.2021 15:03