Kosova me shifra alarmante, sot 14 vdekje dhe 2541 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit Kosova ka regjistruar 14 viktima dhe 2541 raste të reja pozitive.

Ministria e Shëndetësisë gjithashtu ka njoftuar se janë shëruar 604 persona sot.

Në vlera rekorde ka arritur edhe numri i rasteve aktive, duke shkuar në 23, 845./albeu.com

 

 


Shtuar 25.08.2021 15:11