Këta janë 18 gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë në “EURO 2020”

Kampionati Evropian i futbollit po ofrohet shumë shpejtë dhe përgatitjet për këtë eveniment kaq të madh të futbollit evropian janë në fazën finale.

Njëri nga elementët kryesor të kësaj ngjarje janë edhe gjyqtarët të cilët do të përkujdesen për ndarjen e drejtësisë në ballafaqimet ndërmjet kombëtareve që kanë siguruar kualifikimin për në fazat finale të “EURO 2020”, përcjell KosovaPress.

Janë gjithsejtë 18 gjyqtarë që janë përzgjedhur nga UEFA që të jenë pjesë e këtij kampionati dhe kjo është lista:

Felix Brych

Cüneyt Çakır

Carlos Del Cerro Grande

Andreas Ekberg

Orel Grinfeeld

Ovidiu Alin Hategan

Sergei Karasev

Istvan Kovacs

Bjorn Kuipers

Danny Makkelie

Antonio Miguel Mateu Lahoz

Michael Oliver

Daniele Orsato

Artur Manuel Ribeiro Soares Dias

Daniel Siebert)

Anthony Taylor

Clement Turpin

Slavko Vincic

Ndryshe, Kampionati Evropian do ta zhvillohet nga e premtja e datës 11 qershor 2021 deri në të dielën e datës 11 korrik 2021.

Shtuar 19.05.2021 09:23