Joan Laporta tenton ta bindë Messin me kontratë trevjeçare

Lionel Messi së shpejti pritet ta ketë në tavolinë kontratn e re nga Barcelona.

Mediumet spanjolle kanë njoftuar të premten se krerët e Barcelonës tashmë kanë bërë gati kontratën trivjeçare për Messin.

Presidenti Joan Laporta beson se do ta bindë Messin për ta firmosur kontratën dhe për të mbetur pjesë e klubit deri në verën e vitit 2024.

Messi ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij dhe mund të mbetet lojtar i lirë pas përfundimit të këtij sezoni nëse nuk pranon kushtet e Barçës.

Argjentinasi 33-vjeçar, është pjesë e ekipit të parë të Barcelonës prej vitit 2005 kurse këtë sezon ka shënuar 33 gola dhe ka asistuar 14 herë në 41 paraqitje.


Shtuar 23.04.2021 17:33