Iu zu pritë afër shtëpisë, si u plagos ish-kryetari i Komunës Velipojë (VIDEO)

Të shtëna me armë zjarri ka pasur sot në Shkodër. Mësohet se është plagosur me armë silenciator Pashko Ujka, ish-kryetari i komunës së Velipojës në vitet 2011- 2015 nën siglën e PS.

Ngjarja ka ndodhur lagjen “Vasil Shanto”, dhe mësohet se Ujkës i kanë zënë pritë afër shtëpisë së tij. Ai është qëlluar me armë në shtyllën kurrizore.

Njoftimi i policisë:

Shkodër/ Informacion paraprak

Rreth orës 18:15, në  lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi P. U., 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje kanë mbërritur  menjëherë shërbimet e Policisë  dhe vijon krehja e  zonës  me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor  nën drejtimin e Prokurorisë po  vijon punën për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes./albeu.com


Shtuar 29.11.2021 18:56