Atentat në Shkodër, plagoset me armë zjarri ish-kryetari i Komunës së Velipojës

Një plagosje me armë zjarri silenciator është regjistruar pak minuta më parë në qendër të qytetit të Shkodrës.

I plagosur ka mbetur një person, në afersi të Kishës Ortodokse, i cili është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës ku i është nënshtruar ndihmës mjekësore.

Dyshohet se i plagosuri është ish-kryetari i komunës së Velipojës, Pashko Ujka.

Njoftimi i policisë:

Shkodër/ Informacion paraprak

Rreth orës 18:15, në  lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi P. U., 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje kanë mbërritur  menjëherë shërbimet e Policisë  dhe vijon krehja e  zonës  me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor  nën drejtimin e Prokurorisë po  vijon punën për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes./albeu.com


Shtuar 29.11.2021 18:43