“Ishte me fat që takoi Juriç”, ish-lojtari skeptik për Rrahmanin: Kisha dyshime për kalimin te Napoli

Amir Rrahmani pati një fillim të vështirë te Napoli.

Megjithëse, mbrojtësi shqiptar është përshtatur me lojën e ekipit.

Në një prononcim për “Il Sogno Nel Cuore”, ish-futbollisti i Veronës, Sasha Bjelanoviç ka folur ka folur për këtë transferim të kapitenit të Kosovës.

Kroati fillimisht e ka parë me skepticizëm kalimin e Rrahmanit te Napoli, ndërsa shton se pati fatin që trajner të kishte një njeri si Juriç në sezonin e parë në Serie A.

“Rrahmani? Unë kisha disa dyshime në lidhje me lëvizjen nga Verona në një ekip si Napoli dhe për karakteristikat e tij të mbrojtjes prej tre personash. Ai erdhi nga një futboll kroat që nuk ishte shumë taktik dhe ishte me fat të takonte Juriçin. Ai nxori më të mirën e tij”, ka thënë Sasha Bjelanoviç.


Shtuar 21.05.2021 12:45