Incident gjatë faljes së namazit në sheshin “Skënderbej”, një qytetar përpiqet të vetëdigjet

Një incident i rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në kryeqytet, ku gjatë ceremonisë së faljes së namazit me rastin e Fiter Bajramit, një qytetar tentoi të vetëdigjej me benzinë.

Ishin qytetarët që e ndaluan personin fjalë dhe e mbajtën në sheshin ‘Skënderbej’, deri sa erdhën punonjësit e policisë, të cilët e shoqëruan në komisariat, për ta marrë në pyetje në lidhje me veprimin e tij.

Sipas raportimeve, personi hyri në shesh dhe bërtiti “Nuk ka Zot”, në një prvatje të dëshpëruar për t’ia vënë flakën vetes.

Ndërkohë, për rastin ekstrem reagoi edhe Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, i cili u shpreh se personi në fjalë këtë nuk mund të jetë besimtar, pasi “një besimtar nuk do të tentonte të bënte këto veprime

Njoftimi i plotë i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 13.05.2021, rreth orës 07:05, në sheshin “Skenderbej” shtetasi B. G., rreth 40 vjeç, ishte lyer me benzine dhe dyshohet se kishte qëllim të vetëdigjet, por është ndaluar nga disa qytetarë aty në afërsi.
40-vjeçari është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr.1.
Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


Shtuar 13.05.2021 07:55