Horoskopi 23 Mars 2021, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Ka një intensitet emocional brenda jush sot që përpëlitet për të gjetur një rrugëdalje. Shpërthime të papritura janë të mundshme, prandaj kujdesuni të mbani temperamentin tuaj nën kontroll. Rrethohuni me miq të mirë që mund të mbështesin ndjenjat tuaja të çrregullta. Mos u tregoni i kapur. Kërkoni miq që janë dëgjues të zhytur në mendime, jo paterica të përhershme. Ata mund të ndiejnë të njëjtin tension të fortë dhe nuk kanë nevojë për një barrë shtesë.

Demi

Dita e sotme mund të ketë disa ulje dhe ngritje të çmendura emocionale. Duket se ekziston një re e fortë që depërton në çdo pjesë të ditës tuaj. Mos u përpiq të mashtrosh njerëzit. Ata do të shohin përmes jush. Shpërthimet e energjisë pozitive do të dalin nga askund për t’ju kujtuar qëllimin tuaj më të rëndësishëm. Mundohuni të mos zhyteni aq shumë në rëndësinë e ditës sa të mos arrini të dalloni mundësitë që shfaqen.

Binjakët

Kjo ditë do të jetë e mbushur me shumë surpriza emocionuese për ju. Afrohuni me mirënjohje dhe do të habiteni me numrin e gjërave që thjesht duket se rrjedhin në rrugën tuaj. Zemra juaj bujare do të shpërblehet në mënyra të papritura. Miqtë e vjetër ka të ngjarë të shfaqen. Hapni veten për biseda. Veproni në mënyrë spontane dhe me shumë pasion.

Gaforrja

Ekziston një trend më i madh në jetën tuaj. Po ju kërkon të thyeni rregullat dhe të hyni në një fushë të re, një mendim të ri ose mënyrë jetese. Sot kjo tendencë vihet në dukje, pasi shpërthimet emocionale tërheqin vëmendjen ndaj ndryshimeve. Zemra juaj mund të dëshirojë të shkojë në një mënyrë ndërsa truri juaj dëshiron të shkojë në një tjetër. Merrni frymë thellë dhe futni një valë qetësie në situatë përpara se të vazhdoni.

Luani

Derdhni vetes një filxhan çaji ngushëllues sot. Bëni një dush të nxehtë ose një banjë të gjatë. Me pak fjalë, përkëdhel veten. Ju mund të kapni tensionin shtesë të njerëzve përreth jush. Ji i vetëdijshëm për këtë dhe bëj një shënim mendor për të hequr mbeturinat që të tjerët hedhin mbi ty. Ju jeni një individ i ndjeshëm. Hidh vetes në shpinë dhe kujdes për lëvizjet e papritura nga të tjerët.

Virgjëresha

Mund të ndodhë që njerëzit janë pak të mërzitur për disa nga veprimet ose fjalët tuaja të fundit. Vërejtja e gabuar që keni bërë disa javë më parë po ju tërheq. Ajo që mund ta konsideroni miqësore, me një zemër të lehtë mund të dëmtojë pak emocionet e ndjeshme të dikujt, veçanërisht sot. Mendohu përpara se të flasesh. Të tjerët mund të mos kenë një lëkurë aq të ashpër sa duket.

Peshorja

Kjo është një ditë emocionuese për ju. Ju mund të arrini mjaft. Intuita juaj është veçanërisht akute dhe ndjeshmëria juaj është e fortë. Kompjuterët mund t’ju irritojnë sot.Është e mundur që të gjitha të punohen nëse laptopi juaj prishet. Shpëtoni punën tuaj shpesh. Mbani në mend se është vetëm një makinë. Mos lejoni që ajo të marrë më të mirë nga ju.

Akrepi

Ju mund të jeni paksa nervoz, edhe pa kafeinë. Veprimet e papritura mund të bëjnë që njerëzit të çuditen, pasi njerëzit gjithsesi do të jenë në avantazh në përgjithësi sot. Ruani surprizat për një herë tjetër. Nëse duhet t’i tregoni shefit tuaj se do të shkoni me pushime për pak kohë, tani nuk është koha. Relaksohu për të qetësuar shpirtin tënd.

Shigjetari

Gjërat mund t’ju vijnë sot nga të gjitha anët. Herët ose vonë ju do të jeni të detyruar të merrni masa. Mund të duket sikur muret e dhomës po zhyten ngadalë. Presioni po ndërtohet dhe ajri po ndalet. Dilni për një vrapim. Ushtrimet do t’ju ndihmojnë të lironi disa nga presioni që ndjeni.

Bricjapi

Mund të jeni të ngazëllyer për një ide sot, por fatkeqësisht askush tjetër nuk mund të jetë. Ju dilni me entuziazëm vetëm për t’u përplasur në një mur me tulla. Njëra anë e juaja mund të jetë komunikuese dhe e mprehtë ndërsa tjetra është e hutuar. Të dy palët në të vërtetë nuk janë duke u lidhur mirë, kështu që mbase duhet të qëndroni ulur. Mbani idetë tuaja dhe ruajeni prezantimin e tyre për një ditë më vonë.

Ujori

Pjesa më e madhe e ditës së sotme do të jetë vazhdim i ditës së djeshme, por me ndoshta pak më shumë intensitet për ju. Ka një zhurmë të shtuar në ajër, si statike në një radio. Kjo zhurmë në sfond mund të mos sigurojë mjedisin më të mirë për të punuar, por ju duhet të jeni në gjendje të lundroni pa asnjë problem. Akordoni bisedën dhe vazhdoni.

Peshqit

Sot është një nga ato ditë kur ju mund të ndiheni sikur katër njerëz kanë kapur secilën prej gjymtyrëve tuaja. Njerëzit janë duke tërhequr dhe ju po shtriheni në çdo drejtim. Dikush dëshiron që ju të shkoni atje, dikush dëshiron që ju të vini këtu. Merrni pak kohë për veten tuaj dhe tregoni qartë nevojat tuaja për të tjerët. Bëni të ditur se cila do të ishte situata më e mirë për ju.


Shtuar 22.03.2021 23:33