Horoskopi 10 Dhjetor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Ju e keni toleruar një situatë për një kohë më të gjatë se sa kanë mundur shumica e njerëzve, dhe ka qenë një provë e durimit tuaj, por tani durimi ka ikur. Ju mund të filloni të bllokoni, fshini numrat e telefonit dhe individët që nuk ju pëlqejnë, dhe gjithashtu e dini se as ata nuk ju pëlqejnë gjithashtu.

Demi

Të jesh aty për dikë është një gjë shumë e mirë për të bërë dhe mund të jetë dikush  në jetën tënde që tani ka nevojë për ndihmën tuaj, por nuk ua ka thënë ende. Nëse keni jetuar në botën tuaj të vogël, është koha të dilni për një moment dhe të lidheni me njerëzit që ju interesojnë për të parë se si janë dhe nëse ka ndonjë gjë që u nevojitet.

Binjakët

Duhet të merni një vendim për një ofertë pune. Nëse po mendoni të ndryshoni karrierën, mundësia për të aplikuar dhe për të bërë një intervistë për punën e ëndrrave është këtu. Universi po ju tregon njëfarë mbështetjeje për të bërë ndryshime kyçe duke vënë para jush vendimmarrësit e duhur.

Gaforrja

Ju nuk keni gjithmonë nevojë të bëni një kurs ose trajnim formal për të bërë një punë ose për të fituar aftësi të caktuara. Nëse keni dështuar në punë ose në një fushë të jetës suaj që ka pasur vështirësi, lini pak kohë në ditët e ardhshme për t’u marrë me këtë fushë të jetës suaj.

Luani

Ju mund të merrni një lloj paradhënie, apo edhe një dhuratë nga dikush që është e ngjashme me një lloj trashëgimie. Rrjedha e mirësisë po vjen tek ju nëpërmjet ligjit të tërheqjes dhe është nëpërmjet një miku ose një personi me të cilin jeni lidhur. Jini të hapur kur kjo ndodh dhe mos e largoni atë. Dhuratat po ju vijnë për një arsye, dhe kjo është për t’ju sjellë dobi.

Virgjëresha

Një moment përcaktues mund të ndodhë gjatë ditëve të ardhshme në marrëdhëniet tuaja. Ky mund të jetë ndryshimi për të cilin keni shpresuar dhe një shenjë pozitive e gjërave që do të vijnë.

Peshorja

Është koha për një ndryshim në mënyrën se si i bëni gjërat dhe gjithashtu duhet të rishikoni se si e trajtoni kohën tuaj. Ka ardhur koha që të merrni disa vendime të rëndësishme për të ardhmen tuaj të cilat i keni lënë pezull për një kohë të gjatë.

Akrepi

Gjeni kohë për diçka të veçantë dhe mos prisni asnjë minutë. Largojini të gjitha pengesat dhe lejojini vetes një mbrëmje të këndshme me dikë të veçantë. Ka kaluar shumë kohë që kur jeni kënaqur dhe keni lejuar një pjesë të pasionit argëtues të hyjë në jetën tuaj. Pse jo sonte?

Shigjetari

Sot mund të ketë një konflikt mes anëtarëve të familjes, por kjo nuk është diçka që duhet t’i lejoni vetes të mërziteni. Ajo që mund të bëni është të përpiqeni të përdorni humorin dhe dashurinë për të kaluar gjithçka në këtë fazë pa krijuar probleme që duhet të trajtohen më vonë.

Bricjapi

Një bisedë e rëndësishme mund të bëhet pikërisht tani, dhe mund të përfshijë një lloj konfrontimi. Mund ta keni të vështirë t’i bëni ballë ndjenjave tuaja, por do dini të bëni më të mirën.

Ujori

Gjatë kësaj kohe, përpiquni të mos shpenzoni pa kuptim ose të bëni blerje të mëdha pa i menduar më parë. Nëse e bëni këto, pasojat do të jenë të parikuperueshme.

Peshqit

Një ndryshim në mënyrën se si i bëni gjërat mund të jetë  i nevojshëm.  Mos kini shumë frikë të ndryshoni. Përqafoji ndryshimet. Viti i ri po vjen dhe e bën kohën e përsosur për të filluar.


Shtuar 9.12.2021 23:07