Grabitet banesa në Lezhë, policia arreston dy persona

Policia ka arrestuar 2 të rinjë me inicialet A. M., 21 vjeç dhe E. K., 17 vjeç, banues në Zejmen. pasi nën kërcënimin e thikës kanë grabitur një banesë në Lezhë.

Shtetasit në fjalë kanë vjedhur në banesën e shtetasit M. Ll., shumën 280 000 lekë të rinj, ndërsa materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Lezhës.

Vodhën nën kërcënimin e një mjeti prerës (thikë), një shumë parash, në një banesë, vihen në pranga 2 autorët e dyshuar.

Sekuestrohet një pjesë e shumës së parave që dyshohet se është vjedhur nga këta 2 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lezhë, pas marrjes së kallëzimit nga një shtetas, për vjedhjen e një shumë parash, nën kërcënimin e një mjeti prerës (thikë), nga dy persona, në banesën e tij, kanë organizuar operacionin policor të koduar “Benefit”, për identifikimin dhe vënien të pranga të autorëve të kësaj ngjarjeje.

Si rezultat i operacionit u bë arrestimi i shtetasve:

A. M., 21 vjeç dhe E. K., 17 vjeç, banues në Zejmen.

Këta 2 shtetas, nën kërcënimin e një mjeti prerë (thikë), kanë vjedhur në banesën e shtetasit M. Ll., shumën 280 000 lekë të rinj.

Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit të arrestuar A. M., shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale shumën 50.000 lekë të rinj, një maskë, një orë dhe sende me vlerë që dyshohet se janë përfituar nga shuma e parave të vjedhura në banesën e shtetasit M. Ll. /albeu.com/


Shtuar 14.11.2022 15:28