Goditet grupi i prostitucionit në Pogradec: Arrestohen 3 gra, mes tyre edhe një minorene

Policia ka goditur një grup prostitucioni në qytetin e Progradecit ku janë arrestuar 3 femra,  njëra prej të cilave minorene pasi ushtronin aktivitetin e jashtëligjshëm.

Njoftimi:

Goditet një rast i ushtrimit të prostitucionit në një lokal. Burime konfidenciale bëjnë me dije se operacioni është zhvilluar sot dhe për pasojë janë arrestuar.

2 ferma maxhorene, 1 vajzë minoren 17 vjeç të cilat ofronin marrëdhënie seksuale kundrejt pagesës.

Është ndaluar pronari i hoteli si edhe 3 klientë që janë gjetur në hotel dhe bar në kohën e operacionit. Vendi ku ushtrohej aktiviteti përgjatë aksit Pogradec-Drilon. Pritet më shumë info nga policia.

 


Shtuar 11.05.2021 20:42