Goditën dhe kanosën me fjalë policin, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Policia ka arrestuar 4 të rinj në Tiranë pasi njëri prej tyre ka goditur një efektiv të uniformave blu, kurse 3 të tjerët ndërsa 3 shtetasit e tjerë e kanë kundërshtuar dhe kanosur me fjalë. Ngjarja në fjalë ka ndodhur te stadium “Dinamo”

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Goditje për shkak të detyrës”, i shtetasit E. P., 37 vjeç, si dhe u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për shtetasit M. M., 31 vjeç, A. G., 26 vjeç, A. Xh., 26 vjeç,sepse më datë 19.05.2021, tek stadiumi “Dinamo”, shtetasi E. P ka kundërshtuar me dhunë dhe ka goditur punonjësin e policisë së Qarkullimit Rrugor ndërsa 3 shtetasit e tjerë e kanë kundërshtuar dhe kanosur me fjalë punonjësin e policisë.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 21.05.2021 09:52