Giroud dhe Mbappe dhurojnë show, Franca triumfon me “poker” (VIDEO)

Franca ka dhuruar spektakël ndaj Australisë duke triumfuar 4-1.

Ai që shkëlqeu në këtë takim ishte Giroud i cili realizoi 2 dopietë duke barazuar legjendën Henri me 51 gola.

Ndërkohë, për “gjelat” realizoi dhe Rabiot e Mbappe. Sa i përket Australisë ata shënuan të parë me Goodwin 9′ por më pas Franca e ktheu në shëtitje ndeshjen.

Në ndeshjen e radhës, Franca luan ndaj Danimarkës, ndërsa Australia përballet me Tunzinë. SHIKO GOLAT /G.D albeu.com/


Shtuar 22.11.2022 22:00