Gazetari anti-juventin: Gasperini është juventin brenda tij, do të bëjë gjithçka në favort të Juves (FOTO LAJM)

Maurizio Pistocchi bëri disa deklarata për mikrofonat e Radio Marte duke u përqëndruar në garën për Champions League:

“Me një javë nga fundi, kush ka më shumë gjasa të qëndrojë jashtë Champions League? Në këtë pikë, Milani. Napoli luan në shtëpi, edhe pse pa spektatorë, janë mësuar të bëjnë mirë në fushën e tyre.

Hellas Verona po bën mirë mjaft mirë dhe sigurisht nuk do të vijë e dorëzuar, por as nuk do të bëjë ndeshjen e jetës, e cila është ndryshe për Milan-in, që shkon në Bergamo.”

“Nëse Atalanta do të humbiste, ata do të rrezikonin të shkonin në vazon e katërt të Champions League dhe, për këtë arsye, të takoheshin me të gjithë emrat e mëdhenj.

Me pak fjalë, ajo është e detyruar të bëjë një ndeshje të madhe. Gian Piero Gasperini vjen nga sektori i të rinjve të Juventus-it, ai gjithmonë ka qenë juventin brenda dhe do të bëjë gjithçka për t’i bërë një favor ish-klubit të tij, klubit të Agnelli-t.”

“Milani paguan jo vetëm gabimet e veta, por duhet thënë se e kanë përfunduar keq këtë sezon, me një fazë të dytë përfundimisht jo aq të mirë sa kishin treguar në pjesën e parë të kampionatit italian të Serisë A. “


Shtuar 19.05.2021 10:39