Formacioni i mundshëm i Barcelonës me blerjet e reja

Barcelona arriti të largoj edhe yjet e padëshiruara si Samuel Umtiti, Riqui Puig dhe Martin Braithwaite, ndërsa Pierre-Emerick Aubameyang u largua nga klubi tetë muaj pasi iu bashkua klubit.

Pati shumë aksione në Camp Nou në ditën e fundit gjithashtu, me Hector Bellerin që iu bashkua, ndërsa nënshkrimi i Marcos Alonso pritet të shpallet sot.

Pra, përkundër thashethemeve për një ‘nënshkrim të befasishëm’ që nuk rezultoi asgjë, ishte një dritare e suksesshme për Barcelonën.

 

Shtuar 2.09.2022 19:53