“Flamuri i plehrave”, serbët dogjën simbolin shqiptar, fieraku u kthen reston (VIDEO)

Pak ditë më parë disa shtetas serb grisën dhe dogjën flamurin shqiptar në Ambasadën Shqiptare atje.

Ditën e sotme, një qytetar nga Fieri ka djegur flamurin serb, si shenjë reagimi ndaj veprimit të tyre.

Ai ka shprehur se shteti dhe shqiptarët duhet të reagojnë për çështje të tilla tejet të prekshme sipas tij./albeu.com/