Antonio Conte e do Vidalin me çdo kusht 

Arturo Vidal është kërkesa e fundit nga Antonio Conte për të forcuar bërthamën në merkaton e dimrit. Trajneri italian e njeh shumë mirë lojtarin si nga koha e tij në Milano ashtu edhe në Torino dhe beson se vjetërsia e tij do t’i shërbente mirë në faza të ndryshme të lojës.

Interi që nuk po kalon momentin më të mirë ekonomik është i hapur për të marrë oferta për kilianin, i cili ndonëse po hyn në planet e Inzaghit, mosha e shtyrë i cakton një datë skadence.

Pavarësisht se kanë mbetur vetëm 6 muaj të tjerë kontratë nga Londra, ata janë të gatshëm të bëjnë një përpjekje ekonomike për të vulosur transferimin e tyre në merkaton e dimrit dhe tashmë flitet për një operacion që mund të arrijë në 5 milionë euro.

Kjo i shtoi rrogës që merr Vidal padyshim që do të lehtësonte llogaritë e Interit që për momentin nuk është aty për të refuzuar asnjë burim të ardhurash. /albeu.com


Shtuar 6.11.2021 18:51