Financimi rus për PD-në në zgjedhjet 2017, ambasadorja e SHBA mbledh partitë në zyrën e Celibashit

Ambasadorja e SHBA-së në vendin tonë, Yuri Kim ka mbërritur paraditen e sotme në KQZ.

Mësohet Kim është takuar me komisionerin qendror të zgjedhjeve, Ilirian Celibashi.

Burime bëjnë me dije se ambasadorja në KQZ ka shkuar për raportin e DASH për paratë ruse në partitë shqiptare. Mësohet se në takim është dhe deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi si, deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, dhe sekretari i përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri/albeu.com

Shtuar 15.09.2022 11:25