Endri Çekiçi në superformë detyron kundërshtarin të shënojë në portën e tij (VIDEO)

Endri Çekiçi vijon të shkëlqejë në Turqi. Lojtari i Ankaraguçu kontrioboi te goli i dytë në fitoren 2-1 ndaj Genclerbirligi.

24 vjeçari pas një vrapimi të shpejtë mori një top të bukur nga mesfusha i cili e vuri përballë portierit mik, Çekiçi bëri një goditje qendrore dhe portieri e priti, por topi u përplas tek mbrojtësi Kizildag i cili shkaktoi autogol duke çuar rezultatin e ndeshjes në 2-0.


Shtuar 11.04.2021 18:23