EMRI/ Ky është i riu që u vra sot në Elbasan (FOTO LAJM)

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit.

Si pasojë e një sulmi me armë, ka mbetur i vrarë 25-vjeçari Madrit Ulqinaku.

Sipas burimeve, bëhet me dije se autori i krimit ka qenë një i ri rreth 20-vjeç i identifikuar si K.Sh.

Ngjarja ka ndodhur pas një sherri banal mes dy të rinjve.

Njoftimi i policisë:

Më datë 17.08.2022, rreth orës 21:50, në lagjen “Kongresi”,  Elbasan, gjatë një konflikti për motive të dobëta midis disa të rinjve, dyshohet se shtetasi K.SH, rreth 20 vjeç,  ka qëlluar me armë zjarri pistoletë dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi M. U., rreth 25 vjeç, banues në Elbasan.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, së bashku me grupin hetimor.

Është rrethuar zona dhe vijon krehja e saj për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen  dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./albeu.com/