EXIT POLL/ Opozita fiton edhe Korçën, PS mbetet me 5 mandate

Partia Socialiste ka fituar 46.9 për qind të votave sipas rezultateve të Exit Poll-it të realizuar nga Albanian Post në bashkëpunim me Institutin “Gani Bobi”. E dyta dhe më afër se që pritej del të jetë Partia Demokratike me 43.5 për qind të votave.

Lidhja Socialiste për Integrim ka dalur më mirë se sa tregohej në sondazhe me 6.9 për qind. Të gjitha partitë e tjera bashkë kapin vetëm 2.7 për qind të votës totale. Në qarkun Korce PS e PD barazohen me 5 mandate, ndërsa LSi merr 1.


Shtuar 25.04.2021 20:18