Termëti lëkund Shqipërinë (FOTO LAJM)

Një tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundja ishte e fortë por e shkurtër.

Sipas EMSC tërmeti ishte i magnitutës 4.0, me epiqendër në qarkun e Dibrës,  dhe thellësi 37 Km.

Të shumtë kanë qënë qytetarët të cilët kanë raportuar lëkundjen e fortë, ndërkohë qarku prej ditësh ka lëkundje të lehta tërmeti por që ekspertët kanë deklaruar se nuk ka vend për panik.  /albeu.com/

 

 

 

 


Shtuar 12.11.2021 16:11