Shpërthim brenda minierës në Bulqizë, minatori niset me helikopter drejt Tiranës

Një shpërthim është regjistruar sot në një minierë në Bulqizë, ku për pasojë është plagosur një minator.

Ai është nisur me helikopter drejt Tiranës.

Mësohet se 36-vjeçari i identifikuar si Valter Duriçi është nisur menjëherë me helikopter drejt Tiranës, pasi ka marrë dëmtime në kraharor dhe në qafë. Ende nuk dihet gjendja e tij.

Aksidente të kësaj natyre janë shumë të shpeshta në minierat e Bulqizës.

 

Shtuar 24.05.2021 12:22