Plas arma në Tiranë, breshëri plumbash në Astir

Të shtëna me armë me armë janë shënuar mbrëmjen e sotme në Tiranë, në Astir.

Burimet bëjnë me dije se është qëlluar me breshëri drejt një makine. Mjeti ka qënë i ndaluar në semafor dhe ka qënë me e lehtë për atentatorët.

Dyshohet se në mjetin që është qëlluar kanë qënë dy persona, por nuk dihet zyrtarisht nëse ka apo jo viktima apo të lënduar edhe pse zona është e mbushur me disa autoambulanca.

Policia gjendet në vendngjarje dhe po heton më shumë mbi ngjarjen e rëndë dhe motivet e saj. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 13.11.2021 19:41