Formacionet zyrtare, Liverpool-Real Madrid

Në Anfield luhet supersfida e mbrëmjes mes Liverpool dhe Real Madrid.

Liverpool do t’i duhet përmbsja, pasi humbi 3-1 një javë më parë në Spanjë, ndërsa Reali vjen komond në këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Kabak, Phillips, Robertson; Milner, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Sadio Mane.

Real Madrid: Courtois; Fede Valverde, Militao, Nacho, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Asensio, Benzema, Vinicius.


Shtuar 14.04.2021 19:57